Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/komun5/tareuca.ru/forum/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/komun5/tareuca.ru/forum/includes/bbcode.php on line 112
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3824: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/bbcode.php:483)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3826: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/bbcode.php:483)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3827: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/bbcode.php:483)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3828: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/bbcode.php:483)
Forum • Vezi subiect - De ce tareuca.ru ?

De ce tareuca.ru ?

De ce tareuca.ru ?

Mesajde Admin » 24 Feb 2010 09:59

Poate că la mulţi dintre voi va apărea întrebarea de ce tareuca.ru şi nu tareuca.md că doar trăim în Moldova . Această întrebare mi-am puso şi eu înainte de a începe proiectul satului Ţareuca . Răspunsul e simplu:
numele - tareuca.md = 50$ pe an
numele - tareuca.ru = 3$ pe an
Admin
Site Admin

Re: De ce tareuca.ru ?

Mesajde Marry_C » 25 Feb 2010 02:34

sal
da eo dintr-o data si mi-am dat seama ca domeniul pe ru este mai ieftin, ca atare am crezut ca chiar e gratis, dar daca e 3 $ .....tot e mai ieftin ;)
Bravo ADMIN...lucrezi cu straduinta....(Y)
Marry_C

Mesajde Admin » 25 Feb 2010 17:48

Marry_C scrie: ca atare am crezut ca chiar e gratis, dar daca e 3 $ .....tot e mai ieftin ;)

ru - gratis ??? :?: :?: :?:
iata citeva domenii gratis ;)
Admin
Site Admin

Mesajde Marry_C » 25 Mar 2010 23:30

Inregistrarea si mentinerea numelor de domenii din zona Internet „.md” -- se REDUCE !!!! :Yahoo!:
Deci ...... Sarbatorile de Pasti vin cu surprize, una dintre ele ar fi ca incepind cu 1 aprilie 2010 pretul de inregistrare si mentinere a numelor de domenii md va fi redus cu 20%. Astfel vom plati deja 39 $ pu un site cu domeniu .md.
asa ca inca mai putem face o "tareuca.md" ... ;) ;) ;)
Marry_C

Mesajde Admin » 26 Mar 2010 00:15

Marry_C scrie: Sarbatorile de Pasti vin cu surprize

surprize - ? =@ nu vrem surprize , vrem stabilitate si preturi rezonabile.
sincer vorbind nu mas lega cu .md nici daca mi lar da gratis ( domen .md = ghimaroi )
plus la toate instabilitatea politica si pretul inca ramine prea mare pentru un simplu domen la o simpla tara saraca 39$
spre exemplu : va scri cineva pe forum ceva ce nu le va placea celor din md si atunci ei repede vor retrage domenul :evil: fara multa vorba. ( ru=eftin si bun ---- md=rau si scump) totul este clar ca buna ziua
md - nuuuuuuu
ru - daaaaaaa
8) a fost si va fi tareuca.ru si .
Admin
Site Admin

Mesajde odnoklassnik » 18 Apr 2010 18:12

Ei lasa : ca totuna .md nu va fi mult timp
odnoklassnik

Mesajde cineva » 25 Aug 2010 14:03

ba comunistilor prosti ce suntetzi.. daca ati fost tzarani tot tzarani o sa ramaneti
o sa traiti tot asa cu adnaklasniku vostru, cu domeniile .ru si cu tot cu comunistii vostri...

numai nu ziceti ca nu sunteti tarani prosti ca am vazut filmarile pe youtube
cineva

Mesajde Marry_C » 25 Aug 2010 18:00

Cine te crezi dumneata dl <<cineva>>, sa intri pe tareuca.ru si sa faci comentarii de asa gen, sa iti permiti sa numesti cu asa cuvinte oamnii care au muncit cu adevarat la acest site, stringind informtie zi si noapte, pentru ai face o fata cit mai frumoasa a satului tareuca prin acest sat, ce ai facut tu ca sa reprosezi asa cuvinte, nici caracter nu iti ajunge macar sa iti arati numele adevarat, te ascunzi ca un las, si mai zici de tarani......... da toti suntem tarani, toti venim din acelasi grup, tocmai ca taranii te invata scoala omeniei care tie se vede ca iti cam lipseste...
asa ca atit timp cit nu ai contribuit cu nimic la acest site, te rog sa iti pastrezi comentariile pu dumneata.
Toate cele bune :)
Marry_C

Mesajde Admin » 27 Aug 2010 21:10

cineva scrie:ba comunistilor
oare poate sa scrie asa ceva un comunist ?

cineva scrie:o sa traiti tot asa cu adnaklasniku vostru, cu domeniile .ru
care si cum va trai e treaba lui ( si nu ne trebuie hitri ca al de tine sa ne invete a trai ) -- cui ii place odnoklassniki sa se duca pe el cui nu , nu ( e retea sociala libera ), iar referitor la domenele ( ru ) - asta e un produs care e mai eftin ca ( md ) deaceia si il cumparam - asa cum toti cumpara gazul rusesc - pentru ca e mai eftin ( nu din motivul ca vor cu rusii dar pentru ca e mai eftin ca la altii --DEACEIA)+ la toate criza

cineva scrie:daca ati fost tzarani tot tzarani o sa ramaneti
da ! sintem tarani - si ne mindrim cu asta

cineva scrie:numai nu ziceti ca nu sunteti tarani prosti ca am vazut filmarile pe youtube
da??????-- poate ai vazut si asta unde anume taranii nostri au luat locul intii din toata moldova ( la acest concurs participasera toti hitrii din Moldova ) dar ca sa vezi , anume taranii din Tareuca au luat primul loc .

Marry_C scrie:nici caracter nu iti ajunge macar sa iti arati numele adevarat,
oare e greu pentru noi ( acei din Tareuca de gasit cine e acel cineva ? ) spre exemplu IP-ul lui e 92.115.16.105 -IP-static
:D :D :D -- dar nu pierdem noi timpul cu tot felul de persoane la care le trebuie control la creer si lecuire stationara( ca daca el a citit informatia de pe sait si na inteles nimic ----atunci mii mila de el.
Admin
Site Admin

Mesajde Nicu » 04 Ian 2011 10:55

Cautind pe google ceva informatie am dat pe site-ul dumnevoastra ,am ramas uimit si placut surprins ca satele de la noi incep avea propiul site mai ales la un asa nivel si cu atita informatie interesanta si necesara .
Dar in acelasi timp m-am discurajat total din cauza ca folositi domenul .RUsesc ,am citit atent ce a scris admin-ul ca e mai ieftin si mai putin cenzurat ca cel .md .In mare parte sunt deacord dar nu credeti ca stirpiti din identitatea acestui sat moldovenesc , deoarece se putea folosi cu acelasi succes domen-ul .com/.net / sau .org care este la un pret de 9$ pe an , nu vreau sa cred ca cei 6$ stau pe un cintar cu valoarea satului Ţareuca
Nicu

Mesajde Marry_C » 05 Ian 2011 09:30

multumim Nicu, ca apreciati efortul depus de administratorul nostru..printre altele un locuitaor al satului Tareuca!!!
de ce .ru si nu .md, .org sau altele ati primit raspunsul mai sus :smile: vrem sa nu, dar asta e situatia!!
Marry_C

Mesajde Admin » 05 Ian 2011 17:33

Nicu scrie: dar nu credeti ca stirpiti din identitatea acestui sat moldovenesc

NU -- identitatea va ramine asa cum vor ramine si locuitorii satului ( principalul pe sait e continutul -dar nu denumirea ) ---sa fi fost tareuca.md asta schimba ceva -- nu, deloc .------ uite - ru-md-com-net- toate acestea domene sunt o marfa - si marfa asta are un pret ( desigur vom alege ce e mai eftin) ---dar de ce sa aleg -(com) sau (net) - dupa cite vad esti categoric impotriva la ( ru) -------- de ce nu esti impotriva gazului rusesc care e mai ieftin ca la altii -- si de ce sa platesti mai mult daca este gazul rusesc ieftin ( credca pina la urma cistiga logica )

P.S - sunt oameni cu nume diferite dar principalul ce fel de oameni sunt ei ,
asa si cu domenele - domene sunt diferite dar principalul continutul de pe ele .
Admin
Site Admin

Mesajde Nicu » 07 Ian 2011 12:57

Admin scrie:

Imi pare rau ,daca tu nu vezi diferenta intre .md si .ru ...daca ar schimba ceva denumirea ? da,ar schimba mult pentru cei care tin la identitate,probabil avem valori diferite tu alegi mai important cei 3$ .Denumire nu e importanta ? atunci hai sa numim tara nu Moldova, dar Rusia caci nu e nici o diferenta si tot sa schimbam numele pina cind nu o sa stim cine mai suntem si sa cumparam si vindem identitatea noastra ca pe o marfa (cum zici tu).
Domenele .com ,.net sunt internationale nu prezinta nici un semn de dominare a care-i-va tari .Probabil ai vreo simpatie fata de Rusia nu stiu cu ce ar fi legata - cu nostalgia dupa URSS sau din cauza gazului ieftin ti-au cistigat dragostea sau posibil ai pe cineva care munceste in Moscova , dar a uitat sa-ti spuna citi moldoveni vin in sicrie inapoi , deoarece sunt omoriti cu bestialitate de gopnici ,de rasisti si drogati. Dar hai sa privim din alt punct de vedere oare va alege vreun rus domenul .md daca ar costa 3$ ? Nu ! pentru ca el are coloana vertebrala si mindrie in comparatie cu ...de asta si are o tara atit de mare.Ne intrebam des de ce traim asa de rau pai uite ca nu avem mindrie ne vindem cu 3$ ,ar parea un maruntis ,dar dumnezeu se ascunde in detalii.
Ce tine de gaz rusesc , de ce il cumparam? pai deorece alta alegere nu este si asta e marfa intradevar. care nu are legatura cu identitatea .Toata europa cumpara de la rusi nu e alta iesire si asta este un pericol ,deoarece nu este un partener serios.Din aceasta cauza acum se pune la cale proiectul ''Nabucco'' care va transporta gaz prin magistrala din Azerbadjan in tarile UE .
Nicu

Următorul

Înapoi la Informaţie utilă